…czyli troszeczkę oszuka sesja zdjęciowa Mateusza, rodziców i psa!

W poprzednim wpisie mogliście zobaczyć zdjęcia z chrztu Mateusza. Z okazji chrztu zrobiliśmy też plenerową sesję rodzinną. Wybraliśmy się na pieszą wycieczkę nad pobliską rzeczkę. Wierzę, że rzeczka istnieje, ale wyszło tak, że nie dane mi było jej zobaczyć ;) Zrobiliśmy za to mnóstwo zdjęć w lesie, na polu rzepaku i jeszcze troszeczkę w domu. Fotografia rodzinna w postaci pozowanej sesji zdjęciowej rządzi się innymi prawami niż reportaż. W takiej fotografii można nieco pooszukiwać, pozwoliłem więc sobie na kilka manipulacji, o których opowiem niżej.

Kilka słów dla wujka Googla: fotografia rodzinna Rawa Mazowiecka, fotograf dla dzieci, fotograf Rawa mazowiecka

Czasami miejsca banalne lub brzmiące wręcz nieciekawie okazują się niezwykle fotogeniczne. Taki miejsce spotkaliśmy na samym początku naszego foto spaceru. Zwykły, przydrożny rów melioracyjny był naszą pierwszą lokacją zdjęciową. Nie brzmi to dobrze, prawda? Popatrzcie jednak na eksplozję zieleni przyozdobioną żółtymi główkami mniszków lekarskich. Użyłem długiego obiektywu by spłaszczyć perspektywę i stanąłem tak by cały kadr wypełnić zielenią. Kiedy wszyscy ludzie się już ustawili do pozowania przybiegł także Bolek z wywalonym ozorem. I myk! Pierwsze rodzinne sielankowe zdjęcie gotowe!

fotografia rodzinna rawa mazowiecka

Kilka metrów dalej, nad rowem, położona była kładka. Pomyślałem, że fajnie by było posadzić na niej Mateusza by podyndał nogami… jednak on jeszcze nie ma zbyt dużej wprawy w siadaniu. W tym momencie przyszedł czas na wspominane we wstępie oszukaństwo. W siedzeniu pomógł Mateuszowi tata. Schował się z drugiej strony kładki i przytrzymywał Mateusza za plecy. Później w komputerze pozbyłem się taty i Mateusz siedzi samodzielnie.

fotograf Rawa Mazowiecka chłopiec na moście

W podobny sposób sfotografowałem mateuszowy lot nad rzepakiem.

fotograf dla dzieci rawa mazowiecka rzepak superman

Ponownie oszukaliśmy robiąc zdjęcie ojcowsko synowskiej wspinaczki na drzewo. Zrobiliśmy dwa zdjęcia. Na pierwszym Mateusz wspinał się na drzewo asekurowany przez mamę. Na drugim na drzewo wspiął się tata… tym razem samodzielnie ;) Oba zdjęcia połączyłem w postprodukcji.

ojciec i syn drzewo Rodzinna sesja fotograficzna Rawa Mazowiecka

Oczywiście nie mogło też zabraknąć zdjęć rodzinnych wykonywanych tradycyjnymi metodami. W ten sposób złapałem Mateusza z Bolkiem.

dziecko pies labrador Rawa Mazowiecka fotograf

Mateusza z tatą.

fotograf rawa mazowiecka ojciec syn zabawa uśmiech

Oraz Mateusza z mamą. Wszyscy pięknie się uśmiechali- lubię to! xD

Rodzinna sesja fotograficzna Rawa Mazowiecka fotograf

Zrobiliśmy też całą serię biegania we trójkę. Powstała duża uśmiechowo bieganiowa seria zdjęć… aż cieżko było wybrać te na bloga.

zdjęcia rodzinne rawa mazowiecka

fotografia rodzinna rawa mazowiecka

Na koniec zrobliśmy dwa zdjęcia w temacie “Mały urwis szaleje w domu”. Na pierwszej fotografii rodzicie relaksują się przed telewizorem, a Mateusz buszuje po szafkach. Te zdjęcie powstało bez manipulacji, wymagało jedynie dobrej synchronizacji i szybkiego przemieszczania się… Mateusz wcale nie wykazywał ochoty na długotrwałe przebywanie w szafce ;)

zdjęcia rodzinne rawa mazowiecka

Na drugim zdjęciu rodzice zjadają przekąski, a Mateusz w tym czasie zażywa kąpieli w garnku. Tutaj już nie obyło się bez manipulacji. Rodzice zostali sfotografowani oddzielnie, a w czasie gdy fotografowałem Mateusza – całą operację asekurowała mama, którą potem wyciąłem ze zdjęcia.

fotografia dziecięca rawa mazowiecka

Jeśli podobają Ci się zdjęcia Mateusza kliknij “lubię to!”… a jeśli chcesz mnie wynająć na swoje zdjęcia skorzystaj z działu kontakt!